Yılbaşı gecesi makyajınız nasıl olmalı?

By on 26 Aralık 2015

Yeni yıl gecesi bayanlar için en özel gecedir. Bu özel gecede makyajınızla doğru ürünler kullanarak çekeceğiniz sınırsız sayıdaki selfielerin kraliçesi siz olun!

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

 

Benim bu yıl ki en hit makyajım sosyal medyada en çok rastladığımız buğulu göz makyajı ve yüz kontürleri… Bunları yaparken en iyi performansı almak için yüzde ve gözde mutlaka baz kullanın. Bazlar kalıcılığı arttırır ve daha net ve pürüzsüz görünüm sağlar. Ayrıca makyajınızın terden ve nemden dağılmasını önler.

Gözde kesinlikle suya dayanıklı derin ve yoğun siyah göz kalemi kullanmanızı tavsiye ederim. Sürdüğünüz göz kalemini kalem fırçayla dağıtın. Daha sonrasında üzerine açık renk, hafif parlak bir far sürün. Kaş ve göz arasını da bronz pudra veya açık kahve farla yumuşatın. Göz pınarı net kalacak şekilde siyah eyeliner kullanın. Eğer kuyruk yapmakta zorlanıyorsanız kulak çubuğu yardımıyla uçları keskinleştirin ve kapatıcıyı daha sonra uygulayın. Göz çevresi kapatıcısını daha sonra uygulamanız işinizi daha kolaylaştırır . Ve en dokunuşunuzu mutlaka takma kirpiklerinizi takarak yapın!.

Mutlu bir ifade için yanaklarınıza kontür uygulayın

Bu tarz makyajda ten kesinlikle mat olmalı ve yanaklarda kontür kesinlikle uygulanmalı. Yanağa da kontürü uygularken şu tavsiyeleri ön planda tutun; yanak kontürü alın ve çeneyi eşitlemek için kemiği ön plana çıkararak verilen bir hattır . Çok abartmamakta fayda var;  yoksa yanağınızı aşağı çekip, üzgün bir ifade kazanırsınız.

Yılbaşı gecesi dudaklar mutlaka kırmızı olmalı

Yılbaşı gececi dudaklarınız tabi ki kırmızı olmalı! Bunu yaparken de makyajın dağılmasını önlemek için kullandığımız renksiz bazdan biraz dudağa sürün ve dudak kalemi kullanın. Rujunuzun dağılmasını önler ve rujunuz bütün gece sabit kalır. Özellikle likit parlak kırmızı kullanacak kadar cesaretliyseniz verdiğim tüyoları unutmayın!

About Dinçer Balıkçıoğlu

1985 doğumlu. 10 yıldır işini aşk ve heyecanla yapıyor. Makyaj Uzmanı olarak dergi, gazete, tv, tiyatro, reklam, albüm, defile, klip, konser, katalog çalışmalarında yer almış, pek çok yerli ve yabancı markaya hizmet vermiştir. KanalTürk, Bugün Tv ve TV 8'de yayınlanan İşte Benim Stilim programında Makyaj Uzmanı olarak çalışmıştır. Halen çalıştığı markalar arasında Make Up For Ever, MAC, Nars ve Dolce&Gabbana yer almaktadır. Dinçer Balıkçıoğlu, Nihal Candan Beauty Center'da Makyaj Uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Randevu için: 0537 202 6643 numaralı telefonu arayabilir, sosyal medyadan @makyajdincer hesabından kendisiyle iletişim kurabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply