Şimdi Küba Zamanı

By on 16 Ocak 2015

Kış aylarında soğuktan ve yağışlardan bunalan Türk seyahatseverler, tropikal iklimi ve festivalleriyle ünlü Küba’ya akın ediyor. Kış aylarında artan soğuk ve kar yağışları tatil tercihlerine de yansıyor. Tropikal iklimi ve festivalleriyle Küba, kara kış ayında yazı özleyenler için oldukça mantıklı bir alternatif. 

Kışın rehavetinden Küba’nın festivalleriyle uzaklaşın

Tropikal iklimiyle ve Karayip sahilleriyle dikkat çeken adalar ülkesi Küba, kış aylarında içini ısıtmak isteyen Türk seyahatseverlerin gözde destinasyonu haline geliyor. Soğuktan bunalanlar ve sıcak iklimi sevenler için Küba, adeta bir cennet özelliği taşıyor.

Küba, ünlü festivalleriyle de farklı kültürleri deneyimlemek isteyen seyahatseverlerin tatil merkezi haline geliyor. 6 Ocak’ta başlayan ve 2 Şubat’a kadar süren Cuballet de Invierno Bale Festivalinde, seyahatseverler balenin yanında Küba danslarını da izleyip öğrenebiliyorlar. Kölelerin köklere dönüş ruhunu ve özgürlüğünü yüceltmek amacıyla kutlanan Cabildos Festivali ise yerel halkın geleneksel kostümlerle dans ettiği bir sokak şenliğine dönüşüyor.

About kadinmagteam

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply