Mercedes Benz Fashion Week başlıyor!

By on 03 Ekim 2015

GÜNCELLEME:  Moda Haftası’nı organize eden Lappart PR tarafından yapılan açıklama;  ülkemizde yaşanan terör olayları nedeniyle moda haftasının iptal edildiği duyuruldu. 12-17 Ekim tarihleri arasında Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nda gerçekleşmesi planlanan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, ülkemizde yaşanan üzücü olaylar sebebiyle iptal edilmiştir.

Tasarımcıların koleksiyonlarının yurt dışından gelecek olan satın alma sorumlularıyla buluşacağı The Core Showroom, 14-16 Ekim tarihleri arasında Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nda açık olacaktır. 

 

Türkiye’nin en önemli ve uluslararası tek moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 6. sezonu, 12-17 Ekim tarihleri arasında yeni mekanında gerçekleşecek. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nda marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2016 koleksiyonlarını sergileyecekleri moda haftası, dünya standartlarında bir prodüksiyonla gerçekleşecek.

Dünya çapında sponsorluğunu üstlendiği moda haftalarının her sezonunda yeni bir moda kampanyası sunan Mercedes-Benz, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un altıncı sezonunda efsenevi Fransız moda editörü ve stil danışmanı Carlyne Cerf de Dudzeele’nin yaratıcı yönetmenliğinde, Mercedes-Benz GLC 350 e 4MATIC modelini 21. yüzyılın güzellik ikonlarından, ünlü model Doutzen Kroes ile bir araya getiriyor.

Sürdürülebilir moda anlayışı ile birebir örtüşen otomobil, Plug-In Hybrid motoru ile yarı elektrikli olma özelliği taşıyor.Mercedes-Benz’in “Doğuştan Hibrit (Hybrid by Nature)”isimli yeni moda kampanyası, sürdürülebilir bilince sahip olma halini, modern lüks anlayışının bir parçası haline gelen sürdürülebilirlik kavramı ile yansıtıyor. Bu kampanya ile dünyaca ünlü moda editörü Carlyne Cerf de Dudzeele, hem Mercedes-Benz GLC’yi hem Doutzen Kroes’i ayrıcalıklı ve gösterişli bir biçimde tasvir ediyor.

Moda haftası tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nda gerçekleştirilecek! 

Her sezon lounge alanında seçkin davetlilerini ağırlayan Mercedes-Benz, bu sezon Mercedes-Benz Lounge’u Tarihi Bira Fabrikası içerisinde konumlandıracak. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un simgelerinden biri haline gelen Mercedes-Benz Moda Haftası Araçları da her sezon olduğu gibi yine yollarda olacak. 20 adet Mercedes-Benz C-Serisi otomobil, özel davetlilerin hafta boyunca etkinlik alanına ulaşımını sağlayacak.

Moda Haftası’nda hangi tasarımcılar yer alacak? 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a katılacak tasarımcılar, gerçekleşecek defile ve sunumların ön takvimi, önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğu ve resmi sponsorlar Uludağ, DHL, Swarovski, Coca-Cola Light, M.A.C Cosmetics ve Brand Who’nun katkılarıyla gerçekleştirilmektedir. Etkinlik ayrıca İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

 

About kadinmagteam

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply