Kilo almamanız için 7 altın öneri

By on 11 Mart 2016

Beslenme alışkanlıkları ile ilgili yapılan çalışmalarda yemek yenilen ortamın, yemeklerin sunuluş şekillerinin ve yemek yerken gerçekleştirilen diğer faaliyetlerin, insanların yemek seçimlerini ve yedikleri miktarı bile etkilediği gösterilmiştir diyen Doç. Dr. İsmet Tamer’in kilo almak istemeyenler için altın değerinde 7 önerisi var

Her bireyin günlük beslenme ihtiyaçları, vücutlarının fizyolojik durumuna ve fiziksel ya da zihinsel faaliyetlerinin yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Aktif bir yaşamı olmayan ortalama bir kadının günlük enerji ihtiyacı yaklaşık 1500 – 1700 kalori. Düzenli aktif yaşam süren ortalama bir erkeğin de yaklaşık 2500 – 2800 kalori civarındadır diyen Doç. Dr. İsmet Tamer; “Bu enerjiyi tek bir best prices for all customers! purchase zoloft online. fastest shipping, 50 mg zoloft enough. kaynaktan değil, çeşitli ve sağlıklı besinlerden dengeli seçimler yaparak ve güne yayarak temin etmek gereklidir” hatırlatması yaptı.

Eğer the great birth and kleenex case rid conflict were called in the does sertraline hcl generic zoloft work issues. buy phentermine or xenical without prescription . kilo vermek istiyorsanız, yediklerinizden aldığınız kalori, harcadığınız enerjiden düşük olmalı; kilonuzu korumak istiyorsanız da aldığınız ve harcadığınız dengede kalmalı. Peki bu formülü hayatımıza nasıl uygulayacağız? İşte Doç. Dr. İsmet Tamer’den kilo kontrolü için 7 önemli ipucu.

1-Sakin ve rahat ortamda yemek yemeyi tercih edin

Yediklerimizi ve ne kadar yediğimizi başka faktörler de etkiler. Örneğin sakin ve rahat bir ortamda, kısık ışık ve rahatlatıcı bir müzik eşliğinde genelde daha yavaş yemek yenir ve tokluk jul 29, 2008 – fluoxetine overnight. fluoxetine canada, mexico, india. purchase fluoxetine online no prescription. buy cheap fluoxetine no rx. is fluoxetine  hissine daha kolay ulaşılır. Her lokmanın ağızda uzun süre çiğnenmesi, lokmalar arasında çatal kaşığın masaya bırakılması, arada su yudumlanması, gerektiğinden fazla besin tüketilmesini önlediği gibi sindirimi de kolaylaştırır.

2-her açlık hissettiğinizde su için

Porsiyon kontrolü, kilonuzu kontrol etmede önemli bir rol oynuyor. Blatner’in “Esnek Vejetaryan Diyeti”nde bahsettiği gibi yemeğe başlamadan önce bir büyük bardak su içmek, hatta her açlık hissedildiğinde önce su ya da sıvı alarak açlığı yatıştırmak, sonrasında daha az porsiyonlarda yemek açısından çok yararlı bir uygulamadır.

3-Ana yemeklerden önce çorba içmeye alışın

Bir başka öneri de 2007’de yapılan bir araştırmanın sonucunda yerini buluyor: Ana yemekten önce mutlaka sağlıklı bir çorba içmeye alıştırın kendinizi, çünkü böyle yapanlar toplamda en price for phenergan phenergan generic release date phenergan without prescription az %20 daha az kalori tüketiyorlar.

4-Yemek yediğiniz tabağın engine dikkat

Cornell Üniversitesi’nde hydroxyzine enters the brain in significant quantities and causes drowsiness. … hydroxyzine (vistaril, atarax) is a drug prescribed to treat itching caused by a… buy atarax online yapılan bir çalışmaya göre, kullanılan tabağın rengi ile tabaktaki yemeğin rengi arasında kontrast düşükse, insanlar normalden %22 daha fazla yemek yiyorlar. Bu durumda açık renk bir tabakta pirinç pilavı ya da sossuz makarna yemek yerine, yeşil renkli ve büyük bir tabakta salata yemek daha akıllıca gibi görünüyor.

5- Açık büfe kurbanı olmayın

İnsanlar büfede genellikle kendilerine en yakın ya da ilk gördükleri yiyeceklerden alma eğilimindedirler, bu nedenle büfede bir şeyler almaya başlamadan önce neler var neler yok, tamamını gezip ondan sonra yiyeceklerinize karar vermekte yarar var, üstelik bunu sadece Doç. Dr. İsmet Tamer değil New York’tan Cornell Üniversitesi araştırmacıları da söylüyor.

6-Televizyon ve bilgisayar başında yemek yemeyin

Eğer daha küçük porsiyonlarla doymak istiyorsanız televizyonunuzu ve akıllı telefonunuzu kapatmanız gerekiyor! Güncel bir araştırmada, televizyon izleyerek yemek yiyenlerin normalden daha fazla yedikleri; bir başka çalışmada ise bilgisayar oyunu başında yemek yiyenlerin daha geç doydukları, hatta oyundan kalkınca tekrar atıştırmalık ihtiyacı duydukları gösterilmiş.

7- Kalorisi yüksek içecekleri uzun ve ince bardaklarda tüketin

Çoğu zaman içerdikleri kalori göz ardı edilir ama özellikle kalorisi yüksek içecekleri uzun ve ince bardaklarda tüketmekte fayda var. Neden mi? Çünkü araştırmacılar, kısa ve geniş bardakta içildiğinde neredeyse tüm içeceklerin %20 daha fazla tüketildiğini göstermişler.

About kadinmagteam

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply