Kadınların en sevdiği video oyunları

By on 12 Ağustos 2016

Günümüzde dünya üzerinde en hızlı büyüyen ve şüphesiz  ki en eğlenceli sektör olarak da nitelendirebileceğimiz oyun sektöründe kadın oyuncuların da önemli bir çoğunluğa sahip olduğunu biliyor muydunuz ?

Genelde erkek kullanıcı kitlesinin oynadığını düşündüğümüz PC ve konsol oyunları kadın kullanıcılar tarafından da azımsanamayacak ölçüde oynanmakta. Kadın oyun karakterlerinin oyun sektöründe daha fazla yer bulmaya başladığı 90’lı yıllar kadın kullanıcıların da PC ve konsol oyunlarına merak salmaya başladığı yıllar olarak kabul edilebilir. O dönemden bu döneme Street Fighter: Chun Li , Tom Raider: Lara Croft gibi günümüzde ikon kabul edilen oyun karakterleri de aynı zamanda kadınların tanıyıp sevdiği, oynarken kendilerini güçlü hissedip özdeşleştirdikleri karakterler haline  gelmiştir. Bu güzel dünyayla sizleri tanıştırmak için aşağıdaki oyunlara gelin beraber göz atalım.

tomb-raider-lara-crof

TOMB RAIDER

Kahramanımız Lara Croft, modern dünyada çoğumuzun atılmaktan çekineceği maceralara atılıp, gizemli mezarların sırrını çözüyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

About Cenk Tunca

T.C. Maltepe Üniversitesi iç mimarlık bölümü mezunu olan Cenk Tunca, Ahmet Yesevi Üniversitesinde işletme masterı yapmaktadır. İyi bir PS ve XBOX kullanıcısı da olan Cenk Tunca en büyük hobisi olan oyunlar hakkında yazacağı yazılarla aramızda.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply