Geleceğin kadın liderleri arasında yerini almaya hazır mısın?

By on 23 Haziran 2014

KAGİDER ve Sanofi Türkiye işbirliğiyle hayata geçirilen, genç kadınların toplum ve iş hayatındaki konumlarını güçlendirmeyi hedefleyen Geleceğin Kadın Liderleri Projesi’nin 5. dönem eğitimleri başlıyor. Projeye katılmak isteyen genç kadınlar 23 Haziran – 01 Ağustos 2014 tarihleri arasında projenin internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecek.

KAGİDER ve Sanofi Türkiye, genç kadınların yeteneklerini geliştirerek geleceğin liderleri olmalarına katkı sunmak amacıyla 2010’dan bu yana “Geleceğin Kadın Liderleri” projesini yürütüyor. Bugüne kadar 259 genç kadının sertifika aldığı projenin yeni dönem eğitimlerine katılmak için, www.geleceginkadinliderleri.org adresinde bulunan başvuru formunu doldurmak gerekiyor.

Geleceğin Kadın Liderleri projesi, genç kadınların işgücüne katılım süreçlerini kolaylaştırarak, onların toplum ve iş hayatındaki hedeflerine ulaşmalarını desteklemeyi amaçlıyor. Proje kapsamında katılımcıların profesyonel iletişim ağlarının genişletilmesi, teknik eğitimlerinin yanı sıra işgücüne katılımlarının da sağlanması, sosyal duyarlılıklarının geliştirilmesi hedeflenirken,  çeşitli eğitimler ve danışmanlık desteği de veriliyor.

20-25 yaş arasındaki yeni mezun genç kadınlar için pratik bilgiler

Üniversite son sınıf öğrencisi veya yeni mezun, 20-25 yaş arası genç kadınların katılımına açık olan Geleceğin Kadın Liderleri projesi kapsamında düzenlenen dört günlük eğitimler süresince katılımcılara özgeçmiş yazma, iş aramada teknolojinin kullanımı, mülakat simülasyonları gibi işe alım sürecinde çok faydalı olacak pratik bilgiler aktarılıyor. Genç kadınlar ayrıca hedef belirleme, iş ahlakı, etkin iletişim, kariyer planlaması gibi iş hayatlarına yön verecek dersleri de içeren bir eğitimden geçerek bankacılık, sağlık, telekomünikasyon, reklamcılık, hızlı tüketim gibi farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili doğrudan bilgi alma şansına da sahip oluyor.

Sertifika alan genç kadınlara 6 ay mentorluk desteği

Dört günlük eğitimini tamamlayarak sertifika alacak tüm genç kadınlara, iş arama süreçlerinde altı ay boyunca KAGİDER ve Sanofi Türkiye tarafından mentorluk desteği de verilecek. Son dört yılda toplam 259 genç kadın, Geleceğin Kadın Liderleri Projesi kapsamında sertifikasını teslim aldı. 259 katılımcının tamamı, halen KAGİDER gönüllüleri ve eğitmenlerinden oluşan bir danışman kadrosu ile kendilerine özel oluşturulan online platform üstünden fikir alışverişine devam ediyor. Platformda genç kadınlar kendilerinden önceki ve sonraki dönem sertifika sahipleri ile doğrudan iletişime geçerken, bir yandan da iş fırsatları ya da profesyonel hayatlarına dair danışmak istedikleri herhangi bir konuda platformun tüm üyeleriyle etkileşimde bulunabiliyor.  Projeye dahil olmak isteyen genç kadınlar, 01 Ağustos 2014 tarihine kadar www.geleceginkadinliderleri.org adresindeki formu doldurarak başvurularını yapabilecek.

HABER: KADINMAG.NET – TÜRKİYE’NİN EN İYİ KADIN SİTESİ 

About kadinmagteam

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply