“Filmler Hayallerimizin Kapısını Çalıyor”

By on 08 Mayıs 2013

Film izlemeyi hepimiz severiz değil mi? Hatta sevdiğimiz bir filmi tekrar tekrar izleyip sonunda bazı sahnelerin aklımızda kare kare yer ettiği ne çok olmuştur. Peki hiç defalarca izlediğiniz bir filmdeki ev dekorasyonuna; kullanılan eşyalara dikkat ettiğiniz oldu mu? Oturma gruplarından konsollara, aydınlatmalardan aksesuarlara filmlerde görüp ilham aldığımız bu eşyaları kendi evinizin dekorasyonunda neden kullanmayasınız? Özellikle eski ve klasik filmlerde yer alan mekanların dekorasyonunda kullanılan o dönemlere ait eşyalarla kendi hayatınızda bir kare,kendinize ait bir köşe yaratabilirsiniz.

Müzik , resim , mimari gibi çeşitli dönemlere ait birçok sanat dalını da içinde barındırır sinema. Eski filmlerden yola çıkarak 40’lı ,50’li yıllardan başlayarak 70’li yıllara kadar olan bir dönemi dekorasyonda kendinize tema olarak seçebilirsiniz. Bunu yaparken de özgün ve özgür olun , belli bir rengin belli bir objenin etkisinde kalmadan eskiyle yeniyi birleştirin. Eviniz sizin hem iç hem de dış dünyanızı yansıtır ; yaşam alanınızı her gördüğünüzde keyif alıp içinde mutlu hissedeceğiniz bir alana dönüştürmek sizin elinizde. Günümüzün modern dünyasında her türlü konfora sahipken kendi mimarınız olup evinizin bir köşesinde geçmişle bağlantıyı koparmamaya ne dersiniz

FOTO GALERİ: 

İzlerken zevk aldığınız, iç mekanlarından etkilendiğiniz filmlerden esinlenerek kendiniz de nostaljik mobilya ve aksesuarlarla  evinize zenginlik katabilirsiniz.
BaT1
Audrey Hepburn klasiği 1961 yapımlı “Breakfeast at Tiffany’s” filmine ait bu kare o döneme ait renkleri, mobilya kullanımlarını anlamanız için güzel bir örnek.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

About F. Ceyda Tunca

Ceyda Tunca, Maltepe Üniversitesi İç mimarlık ve Florence Design Academy Grafik mezunudur. İngilizce ve italyanca dillerini konuşur. İç mimarlık ve grafikerlik projelerinde aktif olarak meslek yaşantısına devam etmektedir.

35 Comments

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply