Ev dekorasyonunda seramik modası

By on 12 Ağustos 2016

İç mekanlarda, banyo ve mutfak gibi ıslak hacimlerde kullanımının daha yaygın olduğu seramikler, değişen ve sürekli gelişen teknoloji sayesinde artık oturma odalarından yatak odalarına evlerimizin hemen her köşesinde  kendilerine yer bulmakta.

Ağırlıklı olarak klasik form ve desenlerle aklımızda yer edinmiş olan seramikler, günümüzde farklı kullanım şekilleriyle seramik kavramını adeta bizlere yeniden tanımlamakta. Değişen tasarım anlayışının etkilerini  üzerinde gördüğümüz bu malzeme, günümüzde daha sağlam ve dayanıklılığı arttırılmış  bir biçimde karşımıza çıkmakta. Grafik ögeler , farklı el yapımı desen ile dokular  ve dijital baskılar ,seramiklerin fonksiyonel kullanımının yanı sıra görsel amaçlı olarak da hemen her mekanda kullanımını yaygınlaştırmakta.

Mekanları farklı kılan bu seramik örneklerine gelin birlikte göz atalım:

seramik-design-dekorasyon00011

Clé nin ‘ watermark ‘ koleksiyonunda yer alan el yapımı bu seramikler aynı zamanda firmanın kurucusu da olan Deborah Osburn tarafından japon batik boyama tekniği kullanılarak tasarlanmış bulunmakta.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

About F. Ceyda Tunca

Ceyda Tunca, Maltepe Üniversitesi İç mimarlık ve Florence Design Academy Grafik mezunudur. İngilizce ve italyanca dillerini konuşur. İç mimarlık ve grafikerlik projelerinde aktif olarak meslek yaşantısına devam etmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply