Daha canlı ve genç görünüme göz kapağı estetiği ile kavuşun

By on 02 Aralık 2019

Blefaroplasti bir diğer adıyla göz kapağı estetiği ya da göz kapağı ameliyatları, Gözlerinizin etrafını çevreleyen  alt ve üst göz kapaklarında meydana gelen sorunlarına çözüm bulan bir operasyon. Genellikle üst göz kapağının görmeyi engelleyecek şekilde sarkma oluşması neticesinde üst göz kapağında oluşan fazla deriye ve alt göz kapağında ki yağ yastıkçıklarına müdahale edilir. Göz kapağı ameliyatının sonrasında göz kapağı kusursuz bir görünüme kavuşması mümkün Göz kapaklarında istenilen estetik görünüm elde etmek için yapılsa da göz kapaklarındaki düşük göz kapağının görüş açısını engellediği saptanmıştır.

Göz kapağı ameliyatıblefaroplasti) Nedir?

Göz kapağı ameliyatı ( blefaroplasti) alt ve üst göz kapağı düşük göz kapağı kaldırma dinamik ve canlı bir görünüm sağlamayı amaçlayan cerrahi girişimlerdir. Göz kapağı  estetiği ile ilgili uygulanacak bu işlemler üst göz kapağı alın ve kaşlar ile birlikte, alt göz kapağı yanak ile birlikte değerlendirmek gerekir. Bunlar ayrı ayrı yapılacağı gibi, yüz gerdirme ameliyatlarının içinde gerçekleştirilebilir. Göz kapaklarında oluşan fazla yağ dokusu alındıktan sonra, üst göz kapağındaki fazlalıklar çıkarılarak sarkmalar giderilir. Gerekli görülmesi halinde kaşlar kaldırılabilinir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Alt göz kapağı estetiği ameliyatı; göz kapağındaki  gevşeklik ve sarkma, sonrası alt göz kapağında deri fazlalığı çıkartılarak Lokal anestezi altında yapılan bir ameliyattır.  Estetik göz ameliyatları sonrası göz kapağı altındaki kesi 1 yıl da fark edilmeyecek bir hale gelecektir. Ameliyat sonrası kişi aynı gün içinde taburcu edilir ve 1 gün sonrasında hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı; üst göz kapağı düşüklüğü sorununa bağlı olarak ortaya çıkan sarkmalara sebep olan deri fazlalığı lokal anestezi altında alınır. Kesi üst göz kapağının katlanma bölgesinde kalacağı için kısa bir süre sonra iz fark edilmeyecektir. Ameliyat sonrasında kişi aynı gün içinde taburcu edilir ve 1 gün gündelik hayatına ya da çakılıyorsa işine dönebilir.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

Göz kapağı estetiği  özellikle 35 yaşını doldurmuş olan bireylere cerrahi uygulama yapılabilir. Göz kapaklarındaki sarkmalar genellikle bu yaştan sonra belirti vermeye başlar. Ameliyatın etkisi ise,   yaşlanmaya bağlı olarak değişir. Fakat göz kapaklarında yaşlanmanın önüne geçilemez. Ameliyat etkisini genellikle 7-8 sene kadar etkisini sürdürür. Ameliyat sonrası kişideki yaşlı ve yorgun bir yüz ifadesi yerini daha genç daha canlı bir görünüme bırakır.

About sonmez

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply