2016-2017 Sonbahar/Kış Saç Modası

By on 23 Ekim 2016

2016-2017-sonbahar-kis-sac-modasi00007

Türkiye’nin en iyi saç tasarımcıları arasında gösterilen ünlü kuaför Ali Tacir,  2016-217 Sonbahar/Kış saç modası ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Küt saç modası geri dönüyor

Küt saç her tip yüze farklı teknik ve boylarla uygumalarla, herkese yakışır hale getirilebilir. Küt saçın özelliği karakteristik bir duruşa sahip olmasından dolayı etrafına daha disiplinli bir mesaj verir ve daha güçlü bir enerjisi vardır. Sezonun en popüler saç kesimi olan küt kesim,kalın telli ve gür saçlar için daha uygundur.

Uzun saçlardan vazgeçemeyenler için tavsiye ediyoruz:  Lob kesimi!

Ülkemizde klişe olmuş uzun saç hayranlığı bir sürü bayanın fizik yapısına uymamaktadır. Herşeyde olduğu gibi saçında bir bedeni vardır ve her bayan kendi bedenine uygun saç boyunu belirlemelidir. Burada önemli olan omuzların ve boyun uzunluğunun ön planda tutulmasıdır.

Yeni yılın en kadınsı boyu seçilen daha yumuşak hatlara sahip iri dalgalarla şekillendirilen, kadınları daha dişi hale getirip, etrafına pozitif enerji yayan bu saçın modelini uzun saçlarından vazgeçemeyen kadınlar için tavsiye ediyoruz.

İçinizdeki “asi kızı” ortaya çıkarın

Son bir kaç yıldır moda olsun diye yapılan en büyük hata; yakışsın ya da yakışmasın trendin etkisinde kalan bütün kadınların saçlarını küllü ve kumral renklere boyatmasıdır.  Aslında her kadının kendine uygun renk pigmentleri vardır ve kişinin kendi ten rengi ve renk tonlarına uygun çok daha asil renkler elde edilebilir. Bu konuda biraz cesaretli olmakta fayda var.

Bu yıl öne çıkan lob modelin uçlarına uygulanan renklendirme yöntemleri oldukça dikkat çekecek.

Sonbahara girdigimizde, mevsimin solgunluğunu ve hüznünü ilk baharın renkleri olan pas bakırıyla renklendirip, sonbaharda hep sıcak renklerin ön planda olduğu enerjisi yüksek kesim ve renkleri tercih edebilirsiniz. Hem böylece sonbahar yorgunluğundan da kendinizi koruyabilirsiniz.

Tatil sonrası saç bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin

Tatil sonrası saç bakımı uzman bir danışmandan bilgi alınıp  saça uygun bakım kürlerini uygulamalarını tavsiye ederim. Yazın bitimi, sonbaharın başlangıcı yani Eylül ayından itibaren yaz mevsiminde erezyona uğramış saçlar ancak bakım yapılarak sağlıklı hale getirilebilir.

Yaz mevsiminden en çok etkilenen sarışın ve tonlarında ki saç renkleridir. Bu süreçte saçını renklendirmek isteyen kadınların saç tonlarında istedikleri rengi yakalayabilmeleri için uzman bir kuaförde saçlarını renklendirmeleri gerekir. Saçlarınıza gerekli bakım yapıldııktan sonra dilerseniz kişiye özel uygulanacak tasarımlarla yılın saç trendlerine uygun bir saç kesimi yaptırabilirsiniz.

FOTO GALERİ: 2016-2017 SONBAHAR/KIŞ SAÇ MODASI 

2016-2017-sonbahar-kis-sac-modasi00006

Sayfalar: 1 2 3 4 5

About kadinmagteam

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply