Paris’te Bir Yaz Günü

By on 18 Temmuz 2013

Bazı insanlar yalnız seyahat etmenin kötü veya duyulmamış bir şey olduğunu düşünürler fakat yalnız seyahat, size hayatınızın en güzel anlarından birini yaşamanızı sağlayabilir. İnsanlar her zaman yapacakları mükemmel tatili, tatilde yapacakları şeyleri düşlerler fakat maceranıza başka bir kişi dâhil olduğu zaman yapacağınız aktiviteler konusunda onunla uzlaşma sağlamanız gerekir. Yalnız seyahat ederken kendinizi yeniden bulma fırsatını ve istediğiniz her şeyi yapma fırsatını elde edeceksiniz.

Bir yaz gününü Paris’te geçirmek rahatlamanın ve Paris’in sunduğu bütün imkânlardan faydalanmanın harika bir yoludur.  Yalnız seyahat eden biri olarak şehri yalnız başına dolaşma fikrinden endişeli olabilirsiniz. Fakat gerçekten buna gerek yok. Gününüzü rahatlayarak geçirmeyi ve yalnız başına seyahat etmenin tadını çıkarmayı düşünmek bu endişeyi yenmenin en harika yoludur. Şehri dolaştıktan sonra kendinizi, güzel yiyecek ve içecekler için bir kafeye atabileceksiniz.  Şehirde görülecek yerler veya günün geri kalanında ne yapacaklarınız ile ilgili fikir edinebileceğiniz sizin gibi yalnız seyahat eden kişilerle tanışabileceksiniz. Kafede tatiliniz için öğrendiğiniz Fransızcayı kullanmayı isteyebilirsiniz. Yalnız olacağınızdan dolayı aptalca görünme veya yanlış kullandığınız kelimelerden dolayı utanmanıza gerek kalmayacak.

Paris turistlerin çokça uğradığı, popüler bir şehir olduğu için şehrin tarihini öğrenmenize yardımcı olacak yüzlerce yürüyüş ve tekne turu sunmaktadır.  Bunun turların en güzel tarafı ise, kısa bir zaman dilimine şehrin büyük bir kısmını görebilme imkânı bulmanız. Sık sık, size olağanüstü bir deneyim yaşatacak farklı farklı tarihi yerler sunulmaktadır.

Eğer Fransa’nın veya Fransa’da yaşayan insanların kültürü hakkında her şeyi öğrenmek istiyorsanız, sizin gibi seyahat edenlere kiralanan dairelerde kalmayı düşünebilirsiniz. Bu sayede kültürel bir tecrübe edineceksiniz. Ayrıca, Paris’te bulunan kitapçıları, kültürel sınıfları ziyaret edebilirsiniz. Kitapçıya gitmenin heyecanlı olmayacağını düşünebilirsiniz fakat bu Paris insanının nasıl yaşadığını anlamanızı sağlamakla kalmayacak yemek zamanları yabancılarla konuşmayı istemediğiniz zamanlarda size okuyabileceğiniz bir şeyler sağlamış olacaktır.

About Hülya Çatalbaş

5 Comments

 1. Albert

  18 Temmuz 2013 at 23:16

  Yalniz seyahat etmek basini alip gitmek Gibi AMA Geri donusu var tabii 🙂 hic denemedim AMA dusuncesi bile heyecan verici

 2. Papatya

  19 Temmuz 2013 at 12:54

  bazen yalnız başına tatile çıkıp kafa dinlemekte güzel olabilir. insanın yalnızlığada ihtiyacı var.

 3. qizem_17

  21 Temmuz 2013 at 12:51

  paris denilince aklıma nedense hep romantizm geliyor:)

 4. qizem_17

  21 Temmuz 2013 at 12:52

  birde kruvasan.

 5. qizem_17

  21 Temmuz 2013 at 12:53

  ayyy şimdi ne alakasız oldu romantizm ve kruvasan:))

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply