Nişan töreninde ne giymeli?

By on 18 Mart 2013

Biliyorum aklınıza hemen abiye kıyafetler geldi. Hatta üzerinde bolca işlemeli taşların olduğu kırmızı siyah yada beyaz bir elbise hayal ettiniz. Saçınıza topuz yaptınız buda yetmezmiş gibi sivri burun ayakkabıyı ayaklarınıza geçirip geceye hazırlandınız. Ama bir şeyi unuttunuz. Aynaya bakmayı. Dikkatlice kendinize bakın ve şu soruyu sorun. Elbisenin güzel olması mı önemli yoksa mekana zamana ve kişiye uygun olması mı? Bu sorulara doğru cevap verdiyseniz eğer çığlık atıp şöyle diyeceksiniz. Ben baloya mı gidiyorum? Bu benim mezuniyetim değil nişan törenim. İşte şimdi o bolca taşlarla işlemeli abiyeyi üzerinizden çıkartın ve hayalinizi kurduğunuz peri masalının ilk aşamasına hazırlanın.

Kıyafet seçiminde gideceğiniz mekan ve aile arasındaki konumuz çok önemli. Eğer evde aile arasında sade bir tören yapıyorsanız iki parçadan oluşan kıyafetleri tercih etmeniz çok doğru olacaktır. Pastel tonlarının ağırlıkta olduğu işlemelerden ve dantellerden uzak sade bir kıyafet seçmeniz sizi kibar ve alımlı gösterecektir. Saçlarınızı dağınık topuz veya dalgalı kat kat kesimlerle şekillendirmeniz gün boyu rahat olmanızı ve koşuşturma arasında saçlarınızın dağılmamasını sağlayacaktır. Ayakkabı seçiminde ise ince yüksek topuklu modellerden kaçmanızı tavsiye ederim.

Özel bir mekanda Nişan töreni gerçekleştiriyorsanız straplez modellerden uzak durun. Kalın askılı, omuzlarınızı çok fazla açıkta bırakmayan modelleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Sırt dekolteli yuvarlak kesimli kıyafetler sizin hem şık hemde ayarında görünmenizi sağlar. Çünkü bu özel günde abartıdan uzak oldukça zarif ve ışıltılı görünmeniz herkes tarafından beğenilmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden sizin için seçtiğimiz Nişan Töreni kıyefetleri;

5897  

Sayfalar: 1 2 3

About Yüksel Güvenç

Türkiye’nin en çok izlenen moda programı olan Kanal D de ki “Bana Her Şey Yakışır” programında Sanat Yönetmenliği yapmaktayım. Sanat Yönetmenliği yanında mağazalara vitrin tasarımı yaparak sanatımı sizlerle paylaşma imkanı buluyorum. Modanın içinde üreten ve gözlemleyen biri olarak “Kadınmag” kadın portalında moda editörlüğü görevim siz moda severler sayesinde devam etmektedir. ”Gerçek sanatçı insanları hayal alemine götürüp anlık duyguları harekete geçiren kişidir.” Çalışmalarımı www.yukselguvenc.com adresinden takip edebilirsiniz.

7 Comments

 1. hande ak

  18 Mart 2013 at 21:26

  önce bir nişanlanalımda:)

 2. ebru

  18 Mart 2013 at 21:57

  nişan kıyafetleri, hatta nişan başı bile çok pahalı. ama insan hayatında kaç kez nişanlanıp evleniyor. o yüzden çok önemli bir gün. çok güzel olmak gerek çoookkk.

 3. kartopu

  18 Mart 2013 at 22:10

  nişanımda 20 mağaza gezdikten sonra bile karar veremedim.

 4. sevda a.

  20 Mart 2013 at 22:38

  offf tam benlik bir yazı. bir ay oldu ben hala nişan kıyafeti bakıp sürekli fikir değiştiriyorum. nişanımada 15 gün kaldı. napıcam ben:(

 5. saadet

  21 Mart 2013 at 15:36

  çok düşünürseniz en kötü kararı verirsiniz benden söylemesi.

 6. pinky minky

  21 Mart 2013 at 23:12

  nişanımda sade siyah bir elbise giyindim. ceketide vardı. çok kıro olmuştum. şimdi resimlerime bakınca farkına varıyorum. ya da o zamana göre o elbise kıro değildi. her zaman herşey değişiyor. özellikle moda.

 7. pelin

  25 Mart 2013 at 23:58

  nişanım için gece mavisi balık bir elbise aldım. kuyruğuda var. çok fazla düşünmedim. canlı renkler tercih edilmeli. düğünde zaten beyazdan başka alternatifimiz yok.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply