Mercedes-Benz Fashion Week Lady Faith Defilesi

By on 10 Ekim 2013

2013/2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonuyla 2. kez  Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da Stüdyo show’unu sergileyen Lady Faith modaseverler tarafından yine büyük  beğeni topladı. Günlük parçaların üzerine uyguladığı renkli baskı ve desenlerle insanların enerjisini birleştirmeyi hedeflediği koleksiyonda özellikle rahat kesimler dikkat çekti.

Bu sezon da 13 tablodan oluşan sanat koleksiyonunu desenler haline getirerek, giyimi rahat üst ve elbiseler sunuyor.  Markanın ana teması olan “Walk in Art” sanatın eğlenceli halinin sokak stili ile birleşiminden geliyor.

Tasarımcının “Alachati” ismini verdiği koleksiyon, adından da anlaşıldığı üzere davetlileri  rüzgarlı bir sahile taşıdı. Duygu Akdeniz gibi ünlü modeller sanatsal portreler ve illüstrasyonlardan oluşan dekorlar arasında sahne aldılar. Show, sanat ve renkli sokak dünyasını yansıtabilmek için izleyenlere tek bir seansta dolu bir gösteri sundu ve büyük ilgi gördü.

Tasarımcının kendi yaptığı tabloları “placement print technique” (panel yerleştirme) denilen  bir  teknikle kalıplara tek tek yerleştirmesi işin içindeki el emeğini ve markanın kendine has tarzını ön plana çıkaran özelliklerden biri. Kumaşlarda sadece viskon ve koton vual kullanan tasarmcı renklerin ve desenlerin enerjisini tüm gün üzerinizde taşımayı hedefliyor.  Kumaşta yeniden hayat bulan tablolar aynı zamanda Türkiye’nin dinamik enerjisini de yansıtıyor. Tasarımlar kadınların günlük hayatına renk katıp, rutin tarzlarını renkli bir ifade biçimine dönüştürüyor.

Bu yıl eylül ayında New York’da gerçekleşen ENK’nın Fashion Coterie fuarına katılan Lady Faith fuarda contemporary katındaki tek Türk markasıydı.

Hayalleri sevdikleri ürünler yaratmak ve bunu dünya genelinde mümkün olduğunca kadınla paylaşmak  olan Nazlı Soylu ve yönetici ortağı Tuğçe Ergun, bu koleksiyon ile size yine beklenmedik bir tasarım yolculuğuna davet ediyor.

Lady Faith Markası Defile Görselleri (1)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

About kadinmagteam

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply