Erkekler neden aldatır?

By on 02 Ağustos 2013

Kadınmag olarak kadın-erkek ilişkilerini mercek altına aldık ve erkeklere neden aldattıklarını sorduk.  Bu kişilerin ortak yanı erkek olmaları, evli olmaları ve tümünün de eşlerini aldatıyor olmasıydı. Erkeklere çok net olarak “neden aldatıyorsun?” sorusunu yönelttik. İşte aldığımız cevaplar: 

Vedat, 38 – İşletmeci

Heyecan için aldatıyorum. İnsan her zaman içinde bir kıpırtı olmasını istiyor ancak evlilikte bu kıpırtı bir zaman sonra yerini sessizliğe bırakıyor. Böyle zamanlarda hayatıma başka birinin girmesi hoşuma gidiyor. Birini düşünmek, onun için kalbinin çarpması güzel bir duygu. Belirli bir zaman sonra insan karısıyla arkadaş gibi oluyor ve sevgililik bitiyor. Hoşlandığım bir kadınla sevgili olmak, yolda öpüşmek ve denize karşı romantik anlar yaşamak bana kendimi iyi hissettiriyor. Ayrıca önemli olan kadının çok güzel olması değil, çiftler arasında uyum olması. Örneğin bir kadın görürsün, hoşuna gider ve onunla yatmak istersin. Eğer onunla cinsel uyumun dışında başka şeyler de paylaşabiliyorsan, kafalar uyuşuyorsa gerçek bir ilişki yaşayabilirsin.

Murat, 33 – Danışman 

Karımla en son ne zaman seks yaptığımızı unuttum. Bana kocası gibi değil, sanki amcası gibi davranıyor. Kendisini de iyice boşladı, tıpkı teyzeme benziyor. Çocuklarımız için evliliği yürütüyorum. Şu anda bir kız arkadaşım var. Evli olduğumu biliyor. Zaman zaman kıskançlık krizi yaşasa da mükemmel bir ilişkimiz var. Uzun boylu, giyimine ve dış görünüşüne özen gösteren bir kız. Sevgiyi ve aşkı onda buldum. Bana kendimi gerçek bir erkek gibi hissettiriyor…

Mehmet, 43 – Mühendis

Aslında karımı aldattığım için suçluluk duyuyorum ve bunu kendime yakıştıramıyorum. Son bir yıldır birbirimize o kadar yabancılaştık ki… İşten çıktığımda eve gelirken ayaklarım geri geri gidiyor. Evde beni sürekli hesap soran bir kadın bekliyor. Zaten yorucu bir işim var. Akşama kadar iş yerinde türlü insanla ve sorunla uğraşıyorum. Akşam eve geldiğimde tek istediğim sadece biraz huzur ve anlayış. Ancak ne mümkün! Vildan’la geçen ay tanıştık. Kendisi iş yaptığımız bir şirketin müşteri ilişkileri departmanında çalışıyor. Tatlı dilli ve sevgi dolu bir kız. İlk başlarda evli olduğumu sakladım ondan çünkü evleneceği biriyle birlikte olmak istiyordu haklı olarak. Eğer evli olduğumu öğrenirse beni reddedeceğini biliyordum. Birlikte olmaya başladıktan sonra itiraf etmek zorunda kaldım. Önce çok kızdı ama daha sonra kabullendi. Şimdi herşey yolunda.

Can, 35 – Gazeteci

Evlenirken karımı ölene kadar aldatmayacağıma dair söz verdim ama verdiğim sözü bir ay sonra unuttum. Anladım ki evlilik kararını erken vermişim. Şimdi evlendiğim için çok pişmanım. Eşimle sürekli kavga ediyoruz ve hiçbir konuda anlaşamıyoruz. Halbuki sevgilimle öyle değil. Eşim çok  hırslı bir kadın. Kariyeri için çok çalışıyor ve gözü işten başka bir şey görmüyor. Ne evde doğru düzgün yemek yapıyor, ne de ortalığı toparlıyor. Eve her geldiğimde midem bulanıyor. Kendi kendime soruyorum: “Ben bu kadınla neden evlendim?” diye. Zaman ne gösterir bilinmez. Belki karımdan boşanır, sevgilimle evlenirim…

Cem, 39 – Basın Danışmanı 

Çok erken yaşta evlendim. O zamanlar doğru kadın olduğunu düşünüyordum. Fakat insan kişiliğini 30’lu yaşlardan sonra buluyor. Çocuğum olmasa hemen boşanırım ama çocuk insanın elini kolunu bağlıyor. Evlilik için çok acele edilmemeli ve mutlaka bir erkek 35 yaşından sonra evlenmeli.

Ali, 35 – Doktor 

Karımla ilk başlarda koyun koyuna yatarken şimdi sırt sırta yatıyoruz. Zaten bana çekici gelmiyor uzun zamandır. Kendisi de bunun için çaba harcamıyor. Oysa evlenmeden önce gönlüme girmek için ne cilveler yapmıştı. Sanırım kadınlarda böyle bir problem var. Herşey çocuk olana kadar!

Orhan, 30 – Fotoğrafçı

Seksi seviyorum. Eşimi de seviyorum. Ama o seksi sevmiyor. Bu durumda bana aldatmaktan başka çare kalmıyor…

About kadinmagteam

One Comment

  1. tutuk

    07 Aralık 2018 at 11:22

    kimse eşini aldatmak istemez evet ama sanırım bizim sorunumuz evlendikten sonra değişen kendini salan ilgisiz kalan kadından en azından eşimi ben bu yüzden aldattım farklı heyecanlar yaşamak ta bence evliliği daha da ateşliyor ve tutkulu hale getiriyor.en azından bende öyle oldu 🙂

    neyse sözün özü istanbul da farklı gizli güzel hoş vakit geçirmek isteyen bayanlar arayabilir 05522038718

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply