Erkekler neden aldatır?

By on 01 Ekim 2013

Her genç kızın hayalidir evlenip, mutlu bir yaşam sürmek. Bütün masallar mutlu sonla biter. Peki ya sonrası? Aldatma ve boşanma…. 

Mutlu son diye bir şey yoktur

Sevdiğiniz, arzuladığınız bir kişiyle evlenmeniz sonsuza dek onunla beraber olacağınız anlamına gelmiyor. Zaman içerisinde birbirinize karşı ilgi ve sevginiz azalabilir, bambaşka sulara doğru yelken açabilirsiniz. Aradaki sevginin azalması ve geçimsizlik de aldatma için şahane bahanelerdir. Bu yüzden “mutlu son” diye bir şey yoktur. Asıl macera evlilikle başlar…

Cinsellik başlı başına bir aldatma nedeni

Aldatmanın başlıca nedenleri arasında cinsellik gelir. Karı koca zaman içerisinde birbirlerine karşı cinsel cazibelerini yitirebilirler. Aynı evin içinde yaşamak ve rutin bir yaşam tarzı bu süreci hızlandırır. Haliyle erkek yeni heyecanlar peşine düşer. Aşkı, seksi ve heyecanı başka kollarda arar…

Paylaşmak güzeldir

Konuşmadan, paylaşmadan bir ömür geçer mi? Aynı evin içerisinde iki yabancı olmayı hiç kimse istemez. Ancak zorlu yaşam koşulları ve ağır sorumluluklar çiftlerin yaşam standartlarını düşürüyor ve zamanla konuşamaz hale geliyorlar. Ne yaşarsanız yaşayın bundan evliliğinizin ya da ilişkinizin zarar görmemesi için paylaşın. Hem paylaşmak içinizdeki sıkıntıyı azaltacak, psikolojinizi düzeltecektir.

Her zaman bakımlı olun

Evlendiniz diye eşinizin tapusunun sizde olduğunu düşünmeyin. Hala ortalıkta cirit atan pek çok rakibiniz var. Hem de sizden çok daha alımlı, bakımlı ve kendine özen gösteren kadınlar. Her an kocanızın aklını çelmek için vakit kolluyorlar… Siz siz olun nasıl olsa evlendik diye kendinizi 5 çaylarının ve altın günlerinin cazibesine kaptırmayın.

Sağlığınıza dikkat edin

Özellikle de cinsel sağlığınız konusunda oldukça dikkatli olun. Kötü kokulu vajinal akıntınız varsa, ilişki sırasında canınız yanıyorsa , vajinanızda renk değişikliği olmuşsa, genital siğil ve dış genital bölgenizde elinize gelen bir şişlik varsa mutlaka bir jinekologa görünmenizde fayda var. Cinsel sağlığınız sizin için ve evliliğiniz için oldukça önemlidir. Bu yüzden 6 ayda bir jinekolojik muayeninizi ve pap smear testinizi yaptırmanızı öneririz. Rahim ağzı kanserinden korunmak için de Rahim ağzı kanseri aşısını yaptırabilirsiniz.

 

About kadinmagteam

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply