Çok acayip şeyler oluyor: Netflix’in yeni dizisi Stranger Things

By on 03 Eylül 2016

Yazın gelmesiyle beraber hiç kuşkusuz çoğu insan için -özellikle de tatilini bulunduğu şehirde geçirmek zorunda olanlar için- en sevindirici durum, kış aylarında düzenli olarak takip edemedikleri diziler ile yeni başlayan dizileri izleme imkanı bulmalarıdır. Siz de benim gibi dizi hastasıysanız eğer yaz aylarını bu açıdan çok seviyor olmalısınız! Hazır Game Of Thrones, Walking Dead, Shameless gibi diziler sezon finallerini de yapmışlarken yeni dizilerden neler var neler yok bir bakalım.

netflix-stranger-things00002

Son zamanların en ilgi çekici yapımlarından birisi Netflix kanalının şu an sezon finalini yapan sekiz bölümlük Stranger Things isimli dizisi. Bilimkurgu, gerilim ve fantastik öğeleri bir arada bulunduran, üstüne üstlük bir de zaman bakımından 80’li yıllarda geçen Stranger Things, bu özellikleriyle 2016’nın öne çıkan dizilerinden biri oldu. Dizinin yaratıcıları ise bilimkurgu ve gerilim türlerinde senaryolar yazıp yöneten Matt ve Ross Duffer kardeşler. Matt ve Ross Duffer aynı zamanda ülkemizde Sığınak ismiyle gösterime giren, başrolünde True Blood dizisinin yakışıklı vampiri Eric Northman’ı canlandıran Alexander Skarsgard’ın yer aldığı 2015 yapımı korku filmi Hidden’ın senaryo yazarları ve yönetmenleri. Küçük bir kasabada yaşayan Will isimli bir çocuğun esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasını konu alan dizinin başrolünde Winona Ryder yer almakta. Dizinin göze çarpan en ünlü oyuncusu da kendisi. 80’li yılların sonlarından itibaren rol aldığı Beetlejuice, Great Balls of Fire!, Edward Scissorhands, Mermaids, Reality Bites, Girl, Interrupted filmleriyle hatırladığımız Ryder, Stranger Things’te kaybolan çocuk Will’in annesi Joyce Byers’ı canlandırıyor. 90’lı yıllarda çocukluk ve gençlik dönemlerini geçirenlerin hafızasında evin ergen genç kızı rolleriyle yer eden Ryder, 2009’da Star Trek’in yeniden çevriminde Spock’un insan annesini canlandırarak artık anne rollerine terfi ettiğinin sinyalini vermişti zaten. Dizinin başrol oyuncuları arasında yer alan bir diğer tanıdık isim ise State Of Affairs dizisinden anımsayacağımız David Harbour. Harbour, Stranger Things’te Will’ı bulmaya çalışan kasaba şerifi Jim Hopper rolünde yer alıyor. Stranger Things’in oyuncu kadrosunu ağırlıklı olarak henüz kariyelerinin çok başında olan genç ve çocuk oyuncular oluşturmakta. Çocuk ve genç oyuncuların performanslarıyla göz doldurduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

About Zeynep Fetvacı

Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve yüksek lisansını Istanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo-TV ve Sinema Bölümünde tamamladı. Halen Maltepe Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri alanında doktorasına devam etmektedir. Freelance olarak çeviri ve editörlük yapmaktadır.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply