Bodrum’un İncisi Gümbet

By on 05 Ağustos 2013

Geçen hafta tatile Bodrum Gümbet’e gittim . Giderken acaba kalabilir miyim Gümbet benim için zor olur mu diye çok düşündüm. Yaz ve kış aylarında sıkça gitmiş olduğum Bodrum’da Gümbet’te hiç kalmamıştım. Nedense dışarıdan bana çok itici de geliyordu. İlk gün Bodrum’a gidelim dedik. Ben hemen baştan Gümbet’i es geçtim. Çok eğlendim mi diye sorsanız hayır. Çünkü mekanda çoğu kişi birbirini kesip acaba bu gün iş çıkar mı diye düşünüyordu. Ben bir mekana eğlenmek için giderim. Aslında tam da yerine gitmişim haberim yok. Evet meğerse Gümbet tam da eğlencenin adresiymiş.

Eğlencenin ve alkolün bol olduğu Gümbet’te herkes çok relax. Yolda yürürken bile tanımadığın biri naber nasıl gidiyor gibi sorular soruyor. İlk başta çok yadırgadım sonra bunun Gümbet’te günlük hayatın bir parçası olduğunun ve normal olduğunun farkına vardım. Ben de cana yakın olduğum için bütün esnafla muhabbet ettim ve çok iyi elektrik aldım. Tabii bu arada esnafla biraz dertleşme fırsatı da buldum. Şu anda işlerinin çok iyi gitmediğini yabancı ucuz turistlerin geldiğinden bütün esnaf şikayetçi. Bir hafta süre Gümbet’te kaldım. Baktım ki Gümbet’ten Bodrum’a inmek bile aklımdan geçmiyor. Ben bu Gümbet’e fena alışmışım. Bu süre içinde dikkatimi çeken birşey oldu. Bizim türk erkeklerin yanında manken fizikli çok güzel yabancı uyruklu kızlar gördüm. Kızların hepsi birbirinden güzel . Aklımdan hazır buralara kadar gelmişken ve buradaki esnafla, garsonlarla iyi iletişim kurmuşken kendilerine bu konu hakkında soru sorabileceğim geldi. Onlarda sağolsun kabul ettiler. Konuya yabancı dil bilgisi ile girdim. Çoğu arkadaş sokak İngilizcesi ile konuştuklarını ingilizcelerinin yeterli olmadığı durumlarda beden diliyle anlaştıklarını anlattılar. Sonra en merak ettiğim konuya geldi sıra. Dedim ki neden yabancı kızlar? Hepsinden farklı farklı cevaplar aldım. Türk kızlarının kendini beğenme ve kapris durumunun tavan yaptığını, yabancı kızların sohbet ve muhabbete daha açık olduğunu , Türk kızlarının namusu için yaşadığını, geleceğini düşündüğünü yabancıların macera ve farklı fanteziler için geldiğini söylediler. Bazı türk erkeklerinin yurt dışında yaşamak için yabancı kızlarla beraber olup evlendiklerini de söyleyen oldu. Ama sonunda ağızlarından Türk kızları mı yoksa yabancı kızlar mı diye sorduğumda tabi ki Türk kızları dediler. Çünkü Türk kızlarının daha zor olduklarını ve her iki tarafın duygularını daha iyi ifade edebildiklerini, aynı kültürde yaşayan insanların anlaşmalarının daha kolay olduğunu da eklediler.

Esnafla , garsonlarla bu kadar muhabbetin ardından Gümbet’i merak edip keşfetmeye karar verdim.  Kendimi Gümbet’in sokaklarına bıraktım. Gece yaşamına merakımdan dolayı ilk adresim oradaki kulüpler oldu. Çok eğlenerek, kimse tarafından rahatsız edilmeden bütün barları tek tek dolaştım. Müşterilerinin %80’ı yabancı turistlerden oluşuyor. ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence mekanlarında ki sesler kesilmiyor. Eğlence barların dışına da taşıyor orda da devam ediyor. Bol alkol ve çılgın kızlar bir arada:) Barların pistleri ve barların üstü sürekli dans eden kızlarla dolu. Birde dansçı olarak çalışan kızlar var. Bu kızlar yabancı uyruklu ve çok güzel dans ediyor.  Dansçı kızlarla biraz sohbet ettim. Çoğu öğrenci ya da ailesine bakıyor.  Etrafta her tarafları dövme, piercingli turistlere de rastlayabilirsiniz. Sanırım Bodrum yarımadasında bu kadar alkol hiçbir yerde bu kadar tavan yapmıyordur.  Ben o çılgın kızları izlerken zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamadım.

Gezdiğim mekanlar

bodrum_posh

Posh

Türkçe müzik seviyorsanız bence çok iyi bir adres. Türkçe ağırlıklı olmak üzere, yabancı hit şarkılara da yer veriliyor. Gecenin sonunu ise birkaç arabesk şarkı ile bitiriyorlar. Müşteri potansiyeli daha çok Türk.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

About Hülya Çatalbaş

One Comment

  1. H

    08 Ağustos 2013 at 22:16

    Gümbet Bodrum’un en eğlenceli mekanı. İlerde Bodrum’u sollarsa hiç şaşırmam.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply